контакти :: карта сайту
На що слід звертати увагу обираючи фонд?

При виборі НПФ необхідне комплексне вивчення фонду за наступними параметрами:

Відкритість

У першу чергу потрібно звернути увагу на відкритість і публічність фонду. Інформація про показники роботи фонду, його прибутковості, кількість вкладників та учасників повинна бути доступна і відкрита. Кожен потенційний клієнт повинен мати можливість отримати інформацію про роботу фонду. Якщо будь-які дані, з вище перерахованих, фонд відмовляється надати, варто задуматися про подальшу роботу з цим фондом. Фонд повинен бути інформаційно відкритим. Ідеально - якщо фонд мае сайт, на якому можна в будь-який момент подивитися актуальні показники його діяльності та безкоштовну консультаційну телефонну лінію.

Досвід та репутація НПФ

На сьогодні зареєстровано понад 90 недержавних пенсійних фондів. Багато хто з них, не дивлячись на те що пройшли процес реєстрації і мають необхідні свідоцтва, не є реально працюючими фондами. Слід звернути увагу не тільки на дату реєстрації фонду, а також на кількість та суму зроблених пенсійних виплат учасникам, які досягли пенсійного віку.

Умови участі


Учасник повинен мати можливість самостійно визначити всі умови пенсійного контракту. Обмеження з боку фонду у визначенні умов бути не повинно (крім тих, що жорстко визначені законодавством України).
Фонд також не повинен брати ніяких додаткових комісій, крім тих, що встановлені законодавством і не повинен застосовувати до Вас ніяких штрафних санкцій.

А саме:

• Розмір внесків - фонд не повинен диктувати або обмежувати суми внесків.
• Термін та періодичність внесків учасник так само повинен мати можливість визначити самостійно.
• У фонді не повинні бути передбачені штрафні санкції за несвоєчасну або не повну сплату внесків, так само як і за зміну умов пенсійного контракту.
• Учасник повинен мати можливість самостійно визначити свій пенсійний вік в рамках передбачених законодавством (плюс-мінус 10 років від державного пенсійного віку).
• Періодичність та термін пенсійних виплат так само визначаються учасником самостійно.
• У фонді не повинна бути передбачена комісія за здійснення пенсійних виплат
• З разі смерті учасника фонду всі його накопичення отримують спадкоємці.

Облік активів учасників


Облік активів учасників в НПФ повинен вестися з використанням механізму Одиниці пенсійних внесків (ОПВ), який дозволяє в будь-який момент визначити частку кожного учасника, а також результативність діяльності фону на основі відносної зміни чистої вартості одиниці пенсійних внесків протягом певного періоду.

Збереження активів учасників


Інвестиційна стратегія фонду повинна бути консервативною, тому що мова йде в першу чергу не про отримання високого прибутку, а про максимально надійне збереження активів. Активи фонду повинні бути диверсифіковані не менше ніж в 30 інвестиційних кошиків.

Прибутковість фонду

Прибутковість фонду - приріст чистої вартості одиниці пенсійних внесків за період повинен бути вище індексу інфляції за відповідний період, що буде означати захист фондом коштів учасників від знецінення.

Наше мнение профессионалам Наши советы начинающим

Всі поля форми повинні бути заповнені.


Ми гарантуємо отримання тільки корисної інформації і ніякого спаму.


Чиста вартість одиниці пенсійних активів - розрахункова вартість одиниці пенсійних активів, що визначається шляхом ділення чистої вартості активів на загальну кількість одиниць пенсійних...

Весь словник


  © Компанія з управління активами "Всесвіт". Всі права захищено

Україна, м. Київ, вул. Білоруська, 23, літера "А"
Тел.: (044) 207-02-99, факс: (044) 207-02-99

Компанія та її діяльність | Консультації та довідки

  Написати нам повідомлення | Корисні лінки