контакти :: карта сайту
ИНВЕСТИЦІЙНА СТРАТЕГІЯ КУА ВСЕСВІТ ВІДПОВІДАЄ СВІТОВИМ ТРЕНДАМ!


Інвестиційна стратегія КУА «ВСЕСВІТ» при управлінні активами пенсійних фондів повною мірою відповідає світовим тенденціям останніх 20 років та полягає в широкій диверсифікації - інвестуванні не лише в гривневі депозити та ОВДП, а і в такі інструменти як банківські метали, нерухомість, єврооблігації та акції іноземних емітентів.

Так, за даними дослідження Thinking Ahead Institute (посилання в кінці новини), перехід до інвестування в альтернативні (нефондові) активи продовжується, відзначаючи вже два десятиліття змін у розподілі активів пенсійних фондів у всьому світі.

Дослідження щодо інвестування пенсійних активів охоплює сім найбільших ринків (P7) - Австралія, Канада, Японія, Нідерланди, Швейцарія, Великобританія та США, на які припадає 85% світових пенсійних активів, загальною вартістю понад 48 трильйонів доларів США.

Середній розподіл пенсійних активів P7 становить - 43% акцій, 29% облігацій, 26% альтернативні активи та 2% грошові кошти та депозити.

 
 

Ключові тенденції останніх 20 років:

o   Частка інвестицій в інші активи (нерухомість та альтернативи) збільшилась з 7% у 2000 році до приблизно 26% на кінець 2020 року.

o   Інвестиції в акції на ринках P7 знизились загалом на 17 відсотків за останні 20 років (з 60% до 43%), що призвело до відповідного збільшення інвестицій в альтернативні активи.

o   Інвестиції в облігації залишилися майже на тому ж рівні, знизившись за останні 20 років всього на 2%.

o   Частка інвестицій в грошові кошти та депозити знизилась з 3% у 2000 році до 2% на кінець 2020 року.

o   Співвідношення інвестицій в локальні та іноземні акції у середньому знизилось з 67% у 2000 році до 38% у 2020 році. Все більше управляючі активами віддають перевагу акціям іноземних компаній в порівнянні з акціями локальних компаній.

 

До речі, завдяки рішенням НКЦПФР (Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку) про допуск іноземних цінних паперів на український ринок капіталу, тепер українські інвестори можуть скористатись можливістю інвестувати у 85 цінних паперів іноземних емітентів, серед яких такі найбільші технологічні компанії світу як Apple, Microsoft, Tesla, Intel, PAYPAL, QUALCOMM та багато інших.

КУА «Всесвіт» вже активно використовує нові можливості - частка акцій іноземних емітентів, в активах НПФ під управлінням компанії, зросла за останній рік в середньому з 3% до 10%. Та відповідно до рішень інвестиційного комітету, буде зростати і надалі, в межах встановлених законодавством обмежень.

 
Про Thinking Ahead Institute:

Thinking Ahead Institute був заснований у січні 2015 року і є глобальною некомерційною групою, що займається інвестиційними дослідженнями та інноваціями, до складу якої входять зацікавлені інституційні власники активів та керуючі активами, віддані мобілізації капіталу для забезпечення сталого майбутнього. Група налічує понад 45 членів по всьому світу.

Дослідження за посиланням

Наше мнение профессионалам Наши советы начинающим

Всі поля форми повинні бути заповнені.


Ми гарантуємо отримання тільки корисної інформації і ніякого спаму.


Чиста вартість активів пенсійного фонду - різниця між вартістю активів пенсійного фонду на день проведення підрахунку й загальною сумою зобов'язань пенсійного фонду, що підлягають виконанню...

Весь словник


  © Компанія з управління активами "Всесвіт". Всі права захищено

Україна, м. Київ, вул. Білоруська, 23, літера "А"
Тел.: (044) 207-02-99, факс: (044) 207-02-99

Компанія та її діяльність | Консультації та довідки

  Написати нам повідомлення | Корисні лінки