Пенсійні фонди
Ваша можливість подбати про гідну старість, свою та близьких
Інвестиційні фонди
ІНВЕСТУЙТЕ РОЗУМНО, ЖИВІТЬ КРАЩЕ
Венчурні фонди
ІНВЕСТУЄМО В МАЙБУТНЄ УКРАЇНИ

+22,7% дохідності за рік отримали учасники НПФ «ВСІ»  

Люди, які накопичують на пенсію в НПФ «ВСІ», отримали майже +22,7% дохідності на свої пенсійні накопичення за рік.

Зокрема, +22,68% склала чиста дохідність в НПФ «ВСІ» для людей вже за вирахуванням всіх витрат (зміна чистої вартості одиниці пенсійних активів за останні 12 місяців станом на 31.05.2024 року).

Фонд не припиняв роботу, виплату пенсій, консультування людей ні на день, в тому числі, під час широкомасштабного вторгнення, воєнних дій та блекаутів. Для багатьох пенсійні накопичення стали суттєвою підтримкою у скрутні часи: були єдиним доходом для людей 50+, які втратили роботу, додатковою пенсією для пенсіонерів, яка значно перевищувала розміри державної, допомогли військовим 50+ придбати необхідне обладнання, а пораненим військовим – пройти лікування  та реабілітацію.

Коментує Ярослав Савченко, директор КУА «Всесвіт», яка управляє активами НПФ «ВСІ»: «Ми пишаємось тим, що змогли забезпечити людям таку дохідність для пенсійних накопичень. Зараз значна частина фондів інвестують переважно в ОВДП та розміщують кошти на депозитах. Проте, для пенсійних фондів важливо під час складних періодів (фінансові кризи, війна, політичні кризи) інвестувати не лише в “традиційні” інструменти з фіксованою дохідністю – банківські депозити та ОВДП, але в такі інструменти, які захищатимуть під час кризи від ризиків, а після кризи дадуть більшу дохідність, ніж інструменти з фіксованими відсотками.

Зокрема, для захисту від ризиків знецінення вітчизняної валюти варто частину портфелю НПФ інвестувати у валютні інструменти (номіновані в доларах, євро). Для зниження регіональних ризиків варто частину накопичень інвестувати в цінні папери іноземних компаній. Для захисту від невпевненості інвесторів на світових ринках варто інвестувати частину портфелю НПФ у банківські метали. Важливо використовувати всі можливості, які існують на рикну, для якомога ширшої диверсифікації. Така диверсифікація забезпечує головне: надійне збереження пенсійних накопичень протягом довгого часу, в  тому числі під час криз.

Але практика доводить, що така стратегія забезпечує не лише надійне збереження, а ще і дозволяє отримати більші прибутки під час економічного зростання, ніж стратегія, орієнтована виключно на інструменти з фіксованою дохідністю. Наприклад, найбільше доходів майбутнім пенсіонерам у портфелях НПФ під нашим управлінням в 2023 році принесли акції іноземних компаній. Вони в середньому забезпечили зростання +26,5%. Вартість банківського золота зросла на 19,3% в активах НПФ за 2023 рік.

Тому наявних в Україні інвестиційних інструментів навіть під час широкомасштабної війни та з урахуванням жорстких законодавчих обмежень все одно достатньо для широкої диверсифікації активів НПФ, надійного збереження та примноження пенсійних накопичень людей. І ми активно використовуємо всі інвестиційні можливості».

Отримати Консультацію
Тема звернення
Тема звернення
Недержавне пенсійне забезпечення
Інвестиційні фонди
Інші питання