контакти :: карта сайту
НПФ «ВСІ» просить Президента, Прем’єр-міністра та уповноваженого з ЄСПЛ захистити права учасників НПФ від системного невиконання ФГВФО рішень українських судів та рішення ЄСПЛ


Коментує Голова Ради НПФ «ВСІ» Ніна Мордас: «Вже протягом шести (!!!) років Фонд гарантування вкладів фізичних осіб та його посадові особи та Департамент державної виконавчої служби України не виконують рішення та постанови українських та Європейського суду з прав людини та не повертають людям їх пенсійні накопичення. Всі ці шість років Фонд відстоює права своїх учасників, майбутніх пенсіонерів.

Постановою Київського апеляційного адміністративного суду від 16.10.2013 у справі №826/6309/13-а визнано протиправною бездіяльність ФГВФО щодо неповернення НПФ «ВСІ» пенсійних активів та зобов’язано ФГВФО повернути їх НПФ «ВСІ». Вказане рішення суду набрало законної сили 16.10.2013, його законність підтверджена ухвалою Вищого адміністративного суду України від 23.04.2014 у справі № К/800/54289/13, № К/800/54318/13.

Відповідно до статті 124 Конституції України судові рішення є обов’язковими для виконання на всій території України.

Згідно із частиною другою статті 14 Кодексу адміністративного судочинства України постанови та ухвали суду в адміністративних справах, що набрали законної сили, є обов'язковими до виконання на всій території України.

Обов'язковість рішень суду визнається однією з основних засад судочинства.

Закон не передбачає жодних виправдань для невиконання судових рішень державними установами.

Не дивлячись на це, ФГВФО та його посадові особи уникають від фактичного виконання судових рішень, що змусило нас звернутись за захистом порушених прав учасників фонду до Європейського суду з прав людини.

ЄСПЛ прийняв революційне рішення у справі «Бурмич проти України», наголосив на існуванні системної проблеми не виконання державою Україна судових рішень і, об’єднавши її з 12 143 іншими аналогічними справами, передав їх до Комітету Міністрів Ради Європи, аби останній разом з Урядом України забезпечили їх вирішення як системної проблеми та виконання рішень українських судів по всім цим справам. До числа цих 12 143 справ входить і справа по заяві НПФ «ВСІ».

Проте, після спливу більше року з моменту прийняття ЄСПЛ рішення у справі «Бурмич та інші проти України», захисту порушених прав пенсіонерів-учасників НПФ «ВСІ» так і не відбулось, держава жодним чином не сприяє їх відновленню.

При цьому, Департамент державної виконавчої служби України у листі відповіді на наше звернення зазначив, що рішення Великої Палати Європейського суду у справі «Бурмич та інші проти України» є рішенням, яке відповідно до Закону не підлягає виконанню.

Такими чином, державний орган, на який відповідно до вимог закону покладено функцію із забезпечення виконання рішень, офіційно визначає позицію держави щодо відсутності обов’язку виконання 12 143 рішень національних судів, що були визнані обов’язковими до виконання рішенням ЄСПЛ.

Чесно кажучи, вже не зрозуміло, до кого ще звертатись у цій ситуації, коли є рішення національних судів, ЄСПЛ, але ніхто не збирається їх виконувати. Саме тому ми звернулись до ГАРАНТА прав та свобод громадян України, голови виконавчої влади в країні та уповноваженого з ЄСПЛ. Маємо надію, що комусь із них дістане сил та бажання захистити пенсійні накопичення людей від цинічного беззаконня. Ми впевнені, що без верховенства закону, без обов’язковості виконання рішення судів неможливе європейське майбутнє України, неможлива довіра внутрішніх та зовнішніх інвесторів, неможилвий стійкий розвиток нашої країни».

З повним текстом звернень можна ознайомитись за посиланнями:

 
Додаткові відомості: 

Відкритий недержавний пенсійний фонд «ВСІ» зареєстрований 27 липня 2004 року. Вкладниками фонду виступають промислові підприємства, профспілки та фізичні особи.

Адміністратором НПФ «ВСІ» виступає Всеукраїнський адміністратор пенсійний фондів

Компанією з управління активами - Компанія з управління активами «Всесвіт»

Банком-зберігачем - АТ «Ощадний банк України»


Наше мнение профессионалам Наши советы начинающим

Всі поля форми повинні бути заповнені.


Ми гарантуємо отримання тільки корисної інформації і ніякого спаму.


Чиста вартість одиниці пенсійних внесків - розрахункова вартість одиниці пенсійних внесків, визначена шляхом розподілу чистої вартості активів пенсійного фонду на загальну кількість одиниць...

Весь словник


  © Компанія з управління активами "Всесвіт". Всі права захищено

Україна, м. Київ, вул. Білоруська, 23, літера "А"
Тел.: (044) 207-02-99, факс: (044) 207-02-99

Компанія та її діяльність | Консультації та довідки

  Написати нам повідомлення | Корисні лінки