контакти :: карта сайту
Cуд зобов’язав ПАТ «Укрнафта» сплатити НПФ «ВСІ» дивіденди, що не виплачувались з 2011 року


Господарський суд міста Києва зобов’язав ПАТ «УКРНАФТА» сплатити недержавному пенсійному фонду «ВСІ» дивіденди, які Укрнафта не виплачувала протягом 2011-2014 років, а також відшкодування інфляційних витрат та штрафні санкціїї за несвоєчасну виплату на загальну суму більше 140 тисяч гривень.
Повна версія Рішення, по Справі №  910/4436/18, опублікована за посиланням: http://reyestr.court.gov.ua/Review/74719509 .

Коментує голова ради НПФ «ВСІ» Ніна Мордас:

«Протягом багатьох років ПАТ «Укрнафта» виплачувало дивіденди одним акціонерам та не виплачувало іншим. Таку ситуацію неможливо собі уявити в правовій державі, яка має однаково надійно захищати інтереси міноритарних та мажоритарних акціонерів. Ми намагались вирішити цю ситуацію з самим підприємством, з Національною комісією з цінних паперів та фондового ринку, але результату не було. ПАТ «Укрнафта» не виконувало своїх зобов’язань. Врешті ми змушені були звернутись до суду. Рішення суду підтвердило, що свої зобов’язання мають виконувати всі, та дивіденди мають сплачуватись не лише «кращим», але всім акціонерам.

Сподіваємось, що рішення буде виконане та кричуща несправедливість, яка тривала протягом багатьох років навколо захисту прав міноритарних акціонерів Укрнафти щодо виплати їм дивідендів врешті буде виправлена.

Хочу нагадати, що недержавні пенсійні фонди – це непідприємницькі органзації, а кошти НПФ - це кошти сотень тисяч людей, які вони відкладають собі на пенсію. Держава має з посиленою увагою ставитись до захисту таких коштів, адже вони вирішують загальнодержавну проблему: як забезпечити гідне життя своїм громадянам після завершення трудової діяльності. До того ж, це реальний потік довгострокових інвестицій в усі галузі економіки, який зростає зі зростанням довіри населення, зі зростанням впевненості в тому, що держава надійно захищає ці кошти. Тому всі випадки, коли всупереч законодавчим гарантіям кошти недержавним пенсійним фондам не повертаються, зобов’язання перед ними не виконуються, мають розглядатись негайно, а рішення мають виконуватись неухильно».

В Україні, за даними Нацкомфінпослуг, станом на 31.12.2017 рік, 59 недержавних пенсійних фондів, 2, 466 млрд. грн активів та близько 1 млн. осіб учасників.

Додаткові відомості: 

Відкритий недержавний пенсійний фонд «ВСІ» зареєстрований 27 липня 2004 року. Вкладниками фонду виступають промислові підприємства, профспілки та фізичні особи.

Адміністратором НПФ «ВСІ» виступає Всеукраїнський адміністратор пенсійний фондів
Компанією з управління активами - Компанія з управління активами «Всесвіт»

Банком-зберігачем - ВАТ «Ощадний банк України»

 

Наше мнение профессионалам Наши советы начинающим

Всі поля форми повинні бути заповнені.


Ми гарантуємо отримання тільки корисної інформації і ніякого спаму.


Чиста вартість активів пенсійного фонду - різниця між вартістю активів пенсійного фонду на день проведення підрахунку й загальною сумою зобов'язань пенсійного фонду, що підлягають виконанню...

Весь словник


  © Компанія з управління активами "Всесвіт". Всі права захищено

Україна, м. Київ, вул. Білоруська, 23, літера "А"
Тел.: (044) 207-02-99, факс: (044) 207-02-99

Компанія та її діяльність | Консультації та довідки

  Написати нам повідомлення | Корисні лінки